Festivalweekend geschiedenis

Festivalweekend 2016: Randactiviteiten en Kinderanimatie

Festivalweekend 2016: Randactiviteiten en Kinderanimatie

presentatie en animatie: Johannes ‘Barba-rossa’ Siemann Fototentoonstelling ‘Oost-Congo: beelden van conflict, gezichten van hoop’ De fototentoonstelling ‘Oost-Congo: beelden van conflict, gezichten van hoop’ bestaat uit 10 sprekende foto’s van de Congolese fotograaf...
Festivalweekend 2016: Antwerp Gipsyska Orkestra (België, Servië, Cuba) gipsy, ska, reggae

Festivalweekend 2016: Antwerp Gipsyska Orkestra (België, Servië, Cuba) gipsy, ska, reggae

Zondag 21 augustus om 20u30: Hoe valt te verklaren dat Antwerp Gipsyska Orkestra in heel Europa, van het zuiden tot de Balkan, een spoor van verschroeide podia, verwonderde puristen en...
Festivalweekend 2016: Myosotis (België) chanson française, gipsyswing

Festivalweekend 2016: Myosotis (België) chanson française, gipsyswing

Zondag 21 augustus om 19u: Myosotis is het vergeetmenietje, een bloem die meer als eens in de gedichten van Georges Brassens groeit. In eerbetoon aan hem koos de groep die...
Festivalweekend 2016: Skangoeroes (België) ska, reggae, latin

Festivalweekend 2016: Skangoeroes (België) ska, reggae, latin

Zondag 21 augustus om 17u30: De Skangoeroes zijn niet in een vakje te stoppen. Eén rode draad: fiesta fiesta, baila baila! Aanvankelijk geïnspireerd door de pure ska gingen ze op zoek naar hun eigen sound....
Festivalweekend 2016: Oghene Kologbo & World Squad (Nigeria, Mozambique, Congo, België, Frankrijk, Griekenland, Italië) afrobeat, funk, rock, jazz

Festivalweekend 2016: Oghene Kologbo & World Squad (Nigeria, Mozambique, Congo, België, Frankrijk, Griekenland, Italië) afrobeat, funk, rock, jazz

Zaterdag 20 augustus om 21u30: Oghene Kologbo, geboren in Warri (Nigeria) in 1958, was lid van Afrika 70, de groep van de legendarische afrobeatmuzikant Fela Kuti en dat gedurende het...
Festivalweekend 2016: Los Flamencolicos (Spanje, Peru, België) flamenco

Festivalweekend 2016: Los Flamencolicos (Spanje, Peru, België) flamenco

Zaterdag 20 augustus om 20u: Toeval bestaat niet en laat Los Flamencolicos daarvan het bewijs wezen. Hoe deze drie personages elkaar tegen kwamen is een vaag mysterie. Maar hun gedeelde...
Festivalweekend 2016: Sunny After Moon (België) reggae, ska, balkan, funk

Festivalweekend 2016: Sunny After Moon (België) reggae, ska, balkan, funk

Zaterdag 20 augustus om 18u30: Sunny After Moon is een 8-koppige muzikale bende uit Rotselaar bij Leuven. De band bestaat uit een gedreven zanger en twee met veel timbre spelende gitaristen....
Festivalweekend 2016: Chicos y Mendez (Peru, België) alterlatino

Festivalweekend 2016: Chicos y Mendez (Peru, België) alterlatino

Vrijdag 19 augustus om 21u30: Chicos y Mendez omschrijven hun eigen muziek als Alterlatino, een “alternatieve” manier om Latijns-Amerikaanse muziek te benaderen; met een verlangen om ze opnieuw uit te...
Festivalweekend 2016: Bao Sissoko/Moussa Niang/Wouter Vandenbeele (Senegal, Mali, België) West-Afkikaans

Festivalweekend 2016: Bao Sissoko/Moussa Niang/Wouter Vandenbeele (Senegal, Mali, België) West-Afkikaans

Vrijdag 19 augustus om 20u: De Senegalees Bao Sissoko is een virtuoze koraspeler van Mandinka oorsprong. Hij musiceerde vroeger in Afrika nog met de bekende Baaba Maal. Zanger Moussa Niang (alias...
Festivalweekend 2016: Alpacas (België) funk, soul, afrobeat, latin boogaloo

Festivalweekend 2016: Alpacas (België) funk, soul, afrobeat, latin boogaloo

Vrijdag 19 augustus om 18u30:  Colora festival opent graag funky. Kwestie van meteen op je heupen te mikken. En het 20 benen tellende Alpacas is daarbij de perfecte partner in...
Colora Festivalweekend 2016

Colora Festivalweekend 2016

Dit jaar vieren we de 26ste editie van het festivalweekend – boordevol wereldmuziek! Van 19 tot 21 augustus ben je weer welkom op onze driedaagse muzikale wereldreis. Colora festival slaat de tenten...

Café- en zaalconcert geschiedenis

Caféconcert 11/05: Djempi & Bontempi (België) chanson, blues, flamenco, evergreens

Caféconcert 11/05: Djempi & Bontempi (België) chanson, blues, flamenco, evergreens

“Django Djempi en Jon Bontempie akoestisch en puur zoals grootmoeders confituur” Djempi & Bontempi, het ontwapenende muzikale duo met Luk De Graaff op gitaar en zang en Alain Louie op gitaar, zang, percussie...
Caféconcert 26/05: Aedell Wolff (België) folk, blues, soul-rock

Caféconcert 26/05: Aedell Wolff (België) folk, blues, soul-rock

Aedell Wolff : “Een vijfkoppige groep die zijn sound dankt aan zijn vele uiteenlopende invloeden en de drang om de emotie van elk nummer zo goed mogelijk vast te nemen...
Caféconcert 29/03: Sens Unique (België) folkrock à la française, world

Caféconcert 29/03: Sens Unique (België) folkrock à la française, world

15 JAAR “EN ROUTE” – LA FÊTE EST LÀ !!! SENS UNIQUE is 15 jaar “En Route”. Zolang al doen deze mannen en vrouw hun ding en trekken ze zich...
Caféconcert 08/03: Tensfield (België) blues, funk, jazz

Caféconcert 08/03: Tensfield (België) blues, funk, jazz

Tensfield is een karaktervolle bluesband met roots in Leuven. In november 2016 bracht de band hun debuutplaat ‘Freeze The Clock’ uit onder het Fandango label. De muziek van Tensfield is...
Caféconcert 25/02: Seekaman (Ghana, Arube, België) afroreggae, highlife, afrobeat

Caféconcert 25/02: Seekaman (Ghana, Arube, België) afroreggae, highlife, afrobeat

Seekaman, Gents-Ghanees muziekgezelschap, transformeert op elk van hun optredens de ruimte om tot hun eigen feestpaleis. Seekaman  staat immers garant voor  een feestje op zijn Afrikaans. Enkele maanden geleden kwam...
Caféconcert 28/11: Bugari Express (België, Portugal, Djibouti) gipsy, klezmer, folk

Caféconcert 28/11: Bugari Express (België, Portugal, Djibouti) gipsy, klezmer, folk

Spring aan boord van de Bugari Express en laat je meevoeren op een fabelachtige muzikale  reis. Van de grimmige Balkan tot het hete Argentinië. Van melancholie, weemoed, passie en vreugde....
Caféconcert 09/11: Tony 0‘ Malley band (Groot-Brittannië, België) soul, funk

Caféconcert 09/11: Tony 0‘ Malley band (Groot-Brittannië, België) soul, funk

Tony O’ Malley is onbetwistbaar één van de meest charismatische zangers uit het Verenigd Koninkrijk. Al sinds eind de jaren ’60 behoort O’Malley tot de invloedrijke Engelse muziekscène. Hij is...
Zaalconcert 20/10: EME (Congo, België) Soul & B, Funk, Feelings

Zaalconcert 20/10: EME (Congo, België) Soul & B, Funk, Feelings

EME is het collectief rond Emeraude Kabeya (25), geboren in Kinshasa, Congo en als kleuter verhuisd naar Leefdaal, België. Haar teksten over haar Congolese roots, over haar leven en de...
Zaalconcert 08/10: Nacht van de Fairtrade: Aziza Brahim (Algerije) desertblues

Zaalconcert 08/10: Nacht van de Fairtrade: Aziza Brahim (Algerije) desertblues

Maak kennis met deze bevlogen zangeres uit de Westelijke Sahara. Aziza Brahim werd geboren in een vluchtelingenkamp in Algerije en belandde uiteindelijk in Barcelona. Ze is niet alleen een geweldige...
Caféconcert 10/08/16: La Negra Albina (Chili, Peru, Frankrijk, Spanje) cumbia, samba, rumba, funk

Caféconcert 10/08/16: La Negra Albina (Chili, Peru, Frankrijk, Spanje) cumbia, samba, rumba, funk

La Negra Albina is een Brusselse band met leden uit Chili, Peru, Frankrijk, Spanje, ontstaan als een groep van straatmuzikanten. Maar al snel stootten ze door naar lokale en nationale podia...
Caféconcert 03/08/16: Stompin’ Caravan (België) jazz, folk, gipsy

Caféconcert 03/08/16: Stompin’ Caravan (België) jazz, folk, gipsy

Stompin’ Caravan is een muzikantencollectief uit Gent. Ze brengen een eigenzinnige kleurrijke mix van verschillende stijlen, eigen composities met wortels in de jazz en folk, en in de muziek uit...

Hieronder vind je een overzicht van de muziekgroepen die de afgelopen jaren op Colora Festival passeerden:

Voorjaar 2016

Zaalconcerten:

  • Frank Mercado, Christophe Millet & Fré Kühn (Peru, België) wereldpercussie @ JH Sojo
  • Nega Tereza (Brazilië) samba-reggae, samba-rock, bossa nova @ JH Sojo
  • Black Flower (België) jazz, Ethiopisch @ café At The Bebop
  • Color Rumba (Congo) rumba, soukous @ café At The Bebop

Caféconcerten:

  • Myosotis (België) chanson française, gipsyswing @ café Entrepot
  • Les Talons Gitans (België) blues, rock, flamenco, gitan @ café Libertad
  • El Juntacadáveres (Argentinië, Mexico, Chili, Cuba, België) tango, rock, hiphop @ café Libertad
  • Billie Kawende (Congo, België) jazz, soul @ café Entrepot
  • GFVP featuring Elias Bachoura (België, Syrië) folk, jazz, Arabisch @ café Kaminsky

Najaar 2015

Zaalconcerten:

  • Lennaert Maes, Stoomboot, Noémie Schellens, Alain Louie, Andries Boone (België) @ Stadsschouwburg
  • Bassekou Kouyaté & Ngoni Ba (Mali) West-Afrikaanse roots @ Stadsschouwburg
  • CÒIG (Canada) Keltische folk @ cc de borre
  • Benefiet voor diversiteit en solidariteit @ Blauwe Kater
  • Tin Man Tourettes (België) alternative rock, neogrunge
  • Citizens (België) alernative rock
  • Jaune Toujours (België) rock, chanson, ska, gipsy, latin
  • Sunny After Moon (België) reggae, ska, Balkan, funk

Caféconcerten:

  • Faysal Ithran (Marokko) Berbers @ café Entrepot
  • Les Cerveaux Lents (België) klezmer, gipsy @ café Kaminsky
  • Veston (België) blues, gipsy, rumba, folk @ café Libertad
  • Los Flamencolicos (Spanje, Peru, België) flamenco @ café De Reynaert

Zomer 2015

Festivalweekend 21, 22 en 23 augustus @ binnenpleinen De Zevensprong

  • Cruda (Portugal, België) latin grooves, afrobeat, jazz
  • Soul do Rio band (Brazilië) samba, funk, bossa nova, foro
  • Los Callejeros (Peru, Mexico, België) afro-latin, Balkan, reggae, folk, jazz
  • Seekaman (Ghana, Aruba, België) reggae, highlife
  • Malick Pathé Sow & Bao Sissoko (Senegal) peulh, Mandinka
  • Pas Mal + (Congo) soukous, rumba, latin
  • Das Estupando Orchestra (België) funk, latin, reggae, gipsy
  • Sens Unique (België) folkrock à la française, world
  • Mec Yek (Roma, België) gipsy, Balkan

Caféconcerten:

  • Chicos y Mendez (Peru, België) alterlatino @ café Libertad
  • Sunny After Moon (België) reggae, ska, Balkan, funk @ café Entrepot

Voorjaar 2015

Zaalconcerten:

  • Gert (België) kleinpunk @ JH Sojo
  • Omelette (België) folkpop, kleinkunst @ JH Sojo
  • Stoomboot (België) kleinkunst @ JH Sojo
  • Sofie (België) jazz @ café At The Bebop
  • Zule Max (Cuba) salsa, chachacha, merengue @ cc de borre
  • Halo Jacket (België) Balkan, latin, elektro-pop @ Sojo
  • Das Estupando Orchestra (België) funk, latin, reggae, gipsy @ Sojo

Caféconcerten:

  • Los Callejeros (België) afro-latin, Balkan, reggae, folk, jazz @ café Entrepot
  • O bain Marie (België) jazz, funk, soul, reggae, bossa nova @ café Libertad
  • The Bohemian Kangaroos (Tsjechië, Australië, België) folk, latin, Balkan @ café De Reynaert
  • Stevo & Derek (België) blues, jazz, singersongwriter @ café Libertad

Najaar 2014

Zaalconcerten:

  • Family Atlantica (Groot-Brittannië, Venezuela, Ghana) rumba, highlife, blues, calypso, jazz @ stadsschouwburg

Caféconcerten:

  • Les Generals Jack (België) blues, ska reggae @ Borrestaminee
  • Pastis (België) ska, reggae, latin, balkan @ café Kaminsky
  • Yanu (België) bossa nova, samba, reggae, funk, chanson @ café Den Tat
  • Mec Yek (Roma, België) gipsy, Balkan @ café Kaminsky
  • Gadje Scum (België, UK) Balkan, reggae, dub, drum’n’bass @ café Libertad
  • Skyblasters (België) reggae, ska @ café Entrepot

Zomer 2014

Festivalweekend 22, 23 en 24 augustus @ binnenpleinen De Zevensprong:

  • The Abundance (België) reggae, ska
  • La Malquerida (Mexico, België) danzón, cumbia, folk
  • Jaune Toujours (België) mestizo, ska, Balkan, latin, rock
  • Cha Cha festival met
    • Sous Couche (Tunesië, België) raï, reggae, funk
    • Klody Ndongala (Congo) rumba, latin
    • Kinanga Boeing 737 KVK (Congo) rumba, soukous
  • Cherchez la Femme (België) folk, kleinkunst
  • BraAgas (Tsjechië) Europese roots
  • Orchestre International du Vetex (België, Frankrijk) Balkan, latin

en doorlopend randactiviteiten en diverse (kinder)animatie met o.a. een tentoonstelling ‘Cultuur in het koninkrijk Kongo’, kortfilms uit diverse culturen voor jong en oud, streetart, initiaties in djembe, grime, springkasteel, stands uit diverse culturen, eetstand,…

Caféconcerten:

  • Dr. Eugène (België) folk @ café Entrepot
  • Ambrassband (België, Madedonië, Cuba, Spanje, Honduras, Zwitserland) Balkan, gipsy, klezmer @ café Libertad

Voorjaar 2014

Zaalconcerten:

  • Gordie Mackeeman & His Rhythm Boys (Canada) bluegrass @ cc de borre
  • Das Estupando Orchestra (België) funk, latin, reggae, gipsy @ JH Sojo
  • Ibernice MacBean & Johan Clement Trio (Nederland, België) jazz @ café At The Bebop
  • Kessel Zoo @ JH Sojo: namiddagprogramma met free podium en optredens van Phillibustas (België) hiphop en Urban Woorden, dj’s, workshops, streetart, …

zaalconcerten:

  • Samuel Haystack & The Needles (België) blues
  • Alpacas (België) funk, afrobeat, jazz

Caféconcerten:

  • La Fonomeccanica (Italië) Italiaans cabaret, swing @ café Libertad
  • Clochard (België) nederfolk @ café Entrepot
  • Kieslowski (Tsjechië) folk, singer-songwriter @ café ViaVia
  • The Color Blue (België) blues, jazz, funk @ café Libertad

Najaar 2013

Zaalconcerten:

  • Sousou & Maher Cissoko (Senegal/Zweden) reggae, mbalax, pop, blues @ stadsschouwburg
  • The Hi-Fly Orchestre (Duitsland) jazz, latin, samba @ JH Sojo

Caféconcerten:

  • Gene Taylor & Steve Freund (USA) blues @ café Libertad
  • Esteban Ochoa Trio (Argentinië) latin-jazz, tango @ café Den Tat
  • Den Hoed Quartet (België) punkjazz, gipsy, latin @ café De Reynaert
  • Jaune Toujours (België) mestizo, ska, Balkan, latin, rock @ café Entrepot

Zomer 2013

Festivalweekend 23, 24 en 25 augustus @ binnenpleinen De Zevensprong

  • El Juntacadáveres (Argentinië, Mexico, Chili, Cuba, België) tango, rock, hiphop
  • Skangoeroes (België) ska, reggae, Latin
  • Maguaré (Colombia, België) cumbia
  • Cha Cha festival met
    • Djuwa Ya Congo (Congo, België) funk, reggae, folk, soukous
    • Idirad (Algerije, Burkina Faso, Frankrijk, Nederland, België) Berbers, blues, gnawa
    • Jomion et les Uklos (Benin) afro-fusion, jazz
  • W.Victor (België) Europese roots, Italiaans cabaret, ska
  • Le Trio Perdu (België) klezmer, gipsy swing
  • Mafiasko Taxi (Bosnië, Servië, Duitsland, Frankrijk, België) Balkan, gipsy, rock, jazz, ska

en doorlopend randactiviteiten en diverse (kinder)animatie met o.a. een fototentoonstelling ‘Albinisme, een andere kijk’, kortfilms uit diverse culturen voor jong en oud, initiaties in djembe, grime, springkasteel, stands uit diverse culturen, eetstand,…

Caféconcerten:

  • Nello Novella (Mozambique, België) afrobeat, jazz, funk @ café Kaminsky
  • The Ghent Folk Violin Project (België) folk, world, jazz @ café Libertad

Voorjaar 2013

Zaalconcerten:

  • Orkesta Tanguedia (België) tango @ cc de borre
  • Sam Vloemans & Band (België) jazz, soul, latin @ café At The Bebop

Caféconcerten:

  • Old Tire Swingers (US) bluegrass, country @ café Libertad
  • Saul Williams (US) alternative, hiphop, slam @ STUKcafé
  • Hijaz (Tunesië, Marokko, Portugal, Armenië, België) mediterraan, Arabisch, jazz @ café Entrepot
  • Takeifa (Senegal) Afro-pop, reggae, jazz @ Wereldcafé
  • Carlos Diaz & Rony Verbiest (Argentinië, België) tango, bossa nova, jazz @ café Libertad

Najaar 2012

Zaalconcerten:

  • Djuwa Ya Congo (Congo/België) soul, folk, funk, soukous @ zaal Pacem
  • Mahala Raï Banda (Roumenië) gipsy, Balkan @ stadsschouwburg

Caféconcerten:

  • The Butcher and His Wife (België) blues, country, reggae, jazz @ café Libertad
  • Rumtown (België) folkrock @ café De Reynaert
  • MANdolinMAN (België) folk @ café Entrepot
  • Dilop (Syrië) Koerdische muziek @ café Oase

Zomer 2012

Festivalweekend @ binnenpleinen De Zevensprong:

  • Zuzu Cuarteto (Cuba) salsa
  • Oficina da Capoeira (Brazilië) Braziliaanse vecht-dans
  • Internationals (België) ska, reggae, calypso, soul
  • Cha Cha festival met
    • Kel Assouf (Niger, Mauretanië, Ghana, Frankrijk, Mali en Algerije) desertblues, reggae, afrobeat, funk
    • Bao Sissoko, Moussa Diabate & Wouter Vandenabeele (Senegal, België) Senegalese muziek
    • Staff des Leaders (Congo) soukous, rumba, afrobeat, salsa
  • FabotàstiX (België) percussiefanfare
  • Jamaican Jazz Orchestra (België) jazz, reggae, ska
  • Myrddin (België, Spanje) flamenco
  • Antwerp Gipsy-Ska Orkestra (België) gipsy, ska

Caféconcerten:

  • Acha (Turkije, Suriname, Armenië) Koerdisch, Turks, flamenco @ café Kaminsky
  • Les Yeux Bleus (België) Europese roots, jazz @ café Libertad

Voorjaar 2012

Zaalconcerten:

  • Estupanda Orchestra (België/reggae, funk, ska) @ El Peligroso/Ons Huis
  • Pleiade Music (Congo, België/rumba, folk, gospel) @ El Peligroso/Ons Huis

Caféconcerten:

  • Jaune Toujours (België/Balkan, mestizo @ café Libertad
  • Kompas (België/Klezmer, Balkan) @ café Oase
  • Fatou Linsan Barry (Guinee/fula, West-Afrikaans) @ STUKcafé
  • De Skangoeroes (België/ska, reggae, latin) @ café Kaminsky
  • Sens Unique (België/wereldfolkrock à la francaise) @ café Libertad
  • Aswat (België/chanson) @ café De Reynaert

Najaar 2011

Zaalconcerten:

  • Zita Swoon Group (België, Burkina Faso/blues, West-African worldmusic) @ 30CC/Minnepoort
  • Loumèn (Congo, Kameroen, Cuba, België) jazz, soul, funk, elektro @ café At The Bebop

Caféconcerten:

  • Almadolorosa (België/early music, folk) @ café Amedee
  • Plastic Swordfish Take Away (België/Afro-pop, maracatumetal) @ café Libertad
  • Son del Corazôn (België), Latijns-Amerikaans, trova @ café Oase
  • Paulo Costa trio (Brazilië) bossanova @ café De Reynaert
  • tandem/tandem (België), kleinkunst, chanson @ café Kaminsky

Zomer 2011:

Festivalweekend @ binnenpleinen De Zevensprong:

  • XAMANEK (België/reggae, latin, fusion)
  • Cintia Rodriguez (Brazilië/samba, axé)
  • Los Callejeros (België/mestizo, Balkan, reggae)
  • Cha Cha festival met
    • Ballet Langi (Congo/Afrikaanse percussie & dans)
    • Faysal Ithran (Marokko/Berbers)
    • Dizzy Mandjeku en Odemba OK Jazz All Stars (Congo/rumba, soukous)
  • LéOparleur (Frankrijk/chanson, java, rock)
  • Mystic Moose (België/folk, gipsy, jazz)
  • Mec Yek (Roma, België/gipsy, Balkan)

Caféconcerten:

  • Zuzu Cuarteto (Cuba/salsa) @ café In De Molen
  • Samora Trio (Brazilië/samba, bossa-nova) @ café Kaminsky
  • The Jelly Cat Combo (België/swing, swing jazz, blues) @ café Libertad

Voorjaar 2011

Zaalconcerten:

  • Tutu Puoane kwartet (Zuid-Afrika,BE/soul, jazz, African worldmusic) @ café At The Bebop
  • El Sur (Colombia,Chili/Nueva canción) @ C.C. Oratoriënhof
  • TAKA TAKA: worldmusic dj’s + live act @ zaal Blauwe Kater

Caféconcerten:

  • Bem Brasil (Brazilië/samba, bossa-nova, forro, axé, pop crossover) @ café Libertad
  • Kral’ovska Kapela (Slovakije, Roma/gipsy, Balkan) @ café Oase
  • Mohamed Keita & Hamanaka (Guinea, Senegal, Gambia/Mandinka) @ café Kaminsky
  • Zion’s Youth (Rwanda, BE/reggae) @ STUKcafé
  • The Rhythm Junks III (BE) blues, swing, funk @ café Libertad
  • Philip Vermeire (BE) kleinkunst @ café De Reynaert

Outdoorconcerten:

  • Quinteto Chamaqueando (Cuba) son tradicional @ Festival a Lo Cubano
  • Estilo Unico (Caribean Latinos) hip-hop, salsa regueton y espectaculos @ Festival a Lo Cubano
  • Sonoc de las Tunas (Cuba) salsa, timba, son regueton @ Festival a Lo Cubano

najaar 2010

Zaalconcerten:

  • Ihanika (Rwandese dans) @ El Peligroso/Ons Huis
  • Les Tambours du Burundi (Burundi/percussie-ensemble) @ El Peligroso/Ons Huis
  • Gypsy Sound System (CH) en Antwerp Gipsy DJ Crew (BE) @ Blauwe Kater
  • Les Talons Gitans (BE/ chanson, flamenco, gipsy) @ café At The Bebop
  • Clochard (BE/folk) @ El Peligroso/Ons Huis
  • Pas Mal + (Congo/soukous, rumba, latin) @ El Peligroso/Ons Huis

Caféconcerten:

  • Bill Sheffield (USA) & Fried Bourbon (BE) blues @ café Libertad
  • Deadman Flats (USA/bluegrass, banjo driven gospel crazyness @ café Libertad
  • The RoseRoomSwing (BE/gipsyswing, Balkan) @ café Kaminsky
  • Jorn Vanweddingen (BE/fingerpicking folkguitar) + Kostas Chatz (Griekenland/fingerpicking blues) @ café Oase

Zomer 2010

Zaalconcerten:

  • Murgalova (België/fanfareoptocht) @ zalen El Peligroso/Ons Huis
  • La Panika (Bulgarije, Frankrijk, België/gipsy, Balkan) @ zalen El Peligroso/Ons Huis
  • Toebab (België/Afrikaanse percussie) @ zalen El Peligroso/Ons Huis
  • Bai Kamara Jr. (Sierra Leone, België/soul, funk) @ zalen El Peligroso/Ons Huis
  • Klezmic Zirkus (België/klezmer) @ zalen C.C. Oratoriënhof
  • Gypsy Hill Project (Groot-Brittannië/gipsy) @ zaal Blauwe Kater
  • Nefertari (België/buikdans) @ zaal Blauwe Kater
  • Minata (Burkina Faso,België/blues, World) @ zalen C.C. Oratoriënhof
  • Abada-Capoeira (Brazilië,België/Capoeira) @ zalen El Peligroso/Ons Huis
  • Dinamo (Spanje/latin ska) @ zalen El Peligroso/Ons Huis

Caféconcerten:

  • Aswat (België/chanson) @ café Oase
  • Pleiade (Congo, België/rumba, folk, gospel) @ café Libertad
  • Jerk (België/rauwe kleinkunst) @ café Kaminsky
  • Timès (Marokko, België/berbers) @ café Via Via

2009

  • Les Musiciens du Fuuta (Senegal, België)
  • Hasna El Becharia (Algerije)
  • Don Tomasino & Tutti Quanti (Frankrijk)
  • Jaune Toujours (België)
  • Alpacas (België)
  • La Troba Kung-Fu (Spanje)
  • Gori Ka Dance Orchestra (Indië, België)
  • Dobet Gnahoré (Ivoorkust)

Special acts als randanimatie met Murgalova, Braziliaanse coco door Vida E Arte, Leuvens-Congolese groep Pleiade, Flanders Ethno

2008

  • Los Callejeros & guests (België, Cuba,Brazilië)
  • Minyeshu & Chewata (Ethiopië)
  • Turdus Philomelos (België)
  • Mahala Raï Banda (Roemenië)
  • The Ballroomquartet (België)
  • La Kinky Beat (Spanje)
  • Flanders Ethno (België,…)
  • Think of One/Camping Shaâbi (België, Marokko)

Special acts als randanimatie met Murgalova, Braziliaanse percussiefanfare Batuqueria, sambadanseressen van Alegria Brasil, Koerdische muziek door Akram Xamo duo, Franse topbalfolk door Minuit Guibolles

2007

  • Orchestre International du Vetex (België, Frankrijk)
  • The Rhythm Junks (België)
  • Het Nationaal Orkest van Meulenberg (Turk, Mar, Sp, It, Duit, Bel)
  • Konono n°1 (Congo)
  • The RoseRoomSwing (België)
  • La Xula (Spanje)
  • Sindicato Sonico (Mexico, Bolivië, Chili, Cuba, België)
  • Savana Station (België)

special acts als randanimatie met optocht fanfare Orchestre International du Vetex, World-Latin-Afro percussie, buikdansshow door Nefertari & leerlingen, Braziliaanse maculele door Grupo Porto de Minas

2006

  • Black Velvet (België)
  • Martingala (Spanje)
  • jezusleeft.be (België)
  • Havana Impacto (Cuba)
  • Les Talons Gitans (België)
  • Internationals (België)
  • Olla Vogala‘s Dakar-Bruxelles-Dakar featuring Malick Pathé Sow (België/Senegal)
  • El Gafla (Algerije/Frankrijk/Kameroen/Polen)

Special acts: gipsymuzikanten, Afro-Latijnse percussie, capoeiradansgroep

2005

  • TAN (Turkije)
  • Silvério Pessoa (Brazilië)
  • Les Banquets Nomades (België/Burkina/Faso/Haïti)
  • Studio Pagol (België/Marokko/Bangladesh)
  • Proyecto Secreto (België/Chili/Peru/Colombia)
  • Pas Mal + (Congo)
  • Costo Rico (Spanje)
  • Wawadadakwa (België)

2004

  • Faysal Ithran (Marokko)
  • Cheb Balowski (Algerije/Spanje)
  • Les Escrocs (Mali)
  • Manou Gallo (Ivoorkust/België)
  • Vintage (België)
  • Gabriel Rios (Puerto Rico/België)
  • KlezmicnoiZ (België)
  • LéoParleur (Frankrijk)

2003

  • José Toral trio (Spanje)
  • Minyeshu & Chewata (Ethiopië)
  • Foofango (West-Afrika/België)
  • Raul Paz (Cuba/Frankrijk)
  • Sonraï (Algerije/België)
  • Les Boukakes (Algerije/Frankrijk)
  • Virus B-23 (België)
  • Chango (Spanje/België)

2002

  • Vintage (rootsreggae)
  • Malick Pathé Sow & Welnere(Senegal)
  • Timès (Berbers)
  • Sofia Yero Grupo (flamenco)
  • Fellaz (hiphop)
  • Les Frères Neecre (Burkina Faso)
  • Orkestra Silla (Bulgarije)
  • Maghraïbia (Marokko)

2001

  • Mec Yek (Roma)
  • Djamel (Algerije)
  • Son del Sur (Latijns-Amerika)
  • El Fish & Roland (blues...)
  • El Yassmine (raï/funk/salsa)
  • N'Faly Kouyaté & Dunyakan (Guinea)
  • Riot Squad (hiphop)
  • wawadadakwa (Andes>Oeral)

2000

  • Raïness (raï/chaabi/oriëntal)
  • KiMiZ (Jiddisch/Armeens/Turks/Bulgaars)
  • Hafid Fetouaki (Marokko)
  • Nest (hiphop)
  • La Playa (salsa)
  • Dilop (Koerdisch)
  • Formule 1 (Congo)

1999

  • Olla Vogala (Vlaanderen)
  • Klezmic noiZ (Klezmer)
  • Tiharea (Madagaskar)
  • La Banda XXI (Cuba)
  • Acha (Andalu­sisch/Turks/Indisch)

1998

  • Amparo Cortés (Spanje)
  • Shpil! (Klez­mer)
  • Bana Liège (Kongo)
  • Songozon (Cuba)
  • Nomades (Bretagne)

1997

  • Cuadro Flamenco (Spanje)
  • La Voix du Liban (Libanon)
  • Pachuco 21 (Cuba)
  • Mara! (Australië)
  • Les Champions du Congo (Kongo)

1996

  • Tango Al Sur (Argentinië)
  • Pinos Nuevos (Cuba)
  • Ginkgo Biloba (Zaïre)
  • Está Loco (flamenco)
  • Shera-Z (Algerije)

1995

  • Torre de Montijo (flamenco)
  • Jablkon (Tsjechië)
  • Njava (Madagaskar)
  • Pachuco (Latijns-Amerika)
  • Tezerdi (Italië/Turkije)
  • The Nile (afro)

1994

  • Ana Ramon en groep (fla­menco)
  • Princesse Mansia M'Bila (Zaïre)
  • Mika (reggae)
  • Mezcal (Mexico)
  • Emilien Sanou Kwartet (Burkina Faso)
  • El Adoua (Marokko)

1993

  • Kubat (Turkije)
  • Les Prophètes (Zaïre)
  • Mauro Poletto & Ouro de Mina (Brazilië)
  • Trio Vucelja (Balkan)

1992

  • The Gipsy Trio (Hongarije)
  • El Pehuence (Bolivië)
  • Los Chuchucas (Mexico)
  • El Kholoud Ir Haln (Marokko)

1991

  • Collettivo Pulcinella (Italië)
  • Zorbades (Griekenland)
  • Black Velvet (Ierse folk)
  • Bongo Salsa (Centraal-Afrika)